Loading...

Образне Перетворення

Опубліковано: 10 Вересня 2022 автор Oleksandr TokarchukIn Образність акторського мистецтва, Школапозначено образ, світоглядбез коментарів

Застосування навичок Образної Поведінки

Преображення, як приведення до Образу, або, просто — побудова Поведінкового Образу може бути застосована в такій розгалуженій практиці, як опрацювання проблемного психологічного травматичного досвіду. Зазвичай цим займаються психологи, розбираючись в причинах і наслідках певних життєвих подій, допомагаючи усвідомити їх.

Наша акторська школа пропонує інший метод — з нашої «акторської скарбнички», метод має назву «Образна переробка» і може стосуватися як «драматичного матеріалу», тобто — травматичного психологічного досвіду, так і застарілих стереотипів поведінки, на рівні жестів, міміки, голосових інтонаційних укорінених звичок та інших. Піднесення поведінки до рівня Образної, або допрацювання її окремих елементів до повноти сприйняття, має сильну терапевтичну дію і визволяє людину від нав’язливих повторюваних станів «недопережитого», відповідних депресій. Метафоризація, яку ми використовуємо в цій роботі дозволяє, при бажанні, відкрити свій досвід в мистецькій формі іншим людям, колегам, глядачам.

Коротко про застосування методу «Образного перетворення»

Для трансформації соціальних стереотипів поведінки: в очікуванні бажаного емоційного ефекту, люди, навіть не професійні актори, намагаючись зобразити те чи інше загально відоме переживання, часто використовують поведінкові штампи, загальновідомі і однозначно зрозумілі поведінкові конструкції. Виглядає це, як правило, штучно, неправдиво і зверхньо. Люди вбачають в цьому можливість донести емоційне повідомлення і викликати бажаний емоційний ефект-реакцію. Така поведінка далека не тільки від мистецтва, а навіть від загальноприйнятих норм гідної людської поведінки. Як бути з цими нездоровими звичками? Школа Образності пропонує опрацьовувати поведінкові стереотипи методом «Образного перетворення». Це означає — винайдення первісного особистого переживання, приймаючи і адаптуючи для себе відому форму поведінки, наповнення відомої форми своїм змістом. Або, з іншого боку — втілення, зовнішнє проявлення загальновідомого переживання своїм власним способом і засобом у особисто знайденій формі. Обидва шляхи призводять до живого унікального результату. Студент, людина, спробувавши живу Образну поведінку, навряд чи згодиться в подальшому використовувати штампи. Смак до Образності виховується практикою.

Крім опрацювання стереотипів і власних психологічних травм з минулого методом «Образної переробки», практика застосування Образного формату дозволяє відкривати свої непізнані — властиві собі ще невідомому — поведінкові можливості: заборонені собі, «страшні», засоромлені, занадто амбітні або «недостойні»… Нові якості свого власного поводження в парі, в групі, колективі…

Лабораторно-дослідницька методика Школи Образності, супервізія, а точніше, само-режисура додають не тільки сміливості у само-дослідженні але і куражу. Очуднення, метафоризація власної поведінки — Поведінкових Образів і їх Перетворень перестають бути табуйованими і приймаються як належна частина людського творчого життя.

© Цитування можливе або з письмового дозволу автора, або з обов'язковим посиланням на джерело
 Previous222  All works Next