Loading...

Образність — формат і мова творчості

Опубліковано: 11 Вересня 2022 автор Oleksandr TokarchukIn Філософія Образностіпозначено світоглядбез коментарів

Ми з дитинства чуємо слова Образ, Образи, Образність, Образотворче мистецтво… Ці поняття міцно ввійшли в наше повсякденне життя, більш того вони широко використовуються у мистецькій освіт. В царині мистецтва чи то перформативному, акторському, чи художньому, чи літературному та інших, вважається, що створення вражаючого Образу, це найвища мистецька майстерність, чи, навіть, дар Божий відкритий лише обраним.

Досліджуючи що саме нас вражає чи то у мистецтві, чи в житті, ми дійшли висновку, що нас вражають тільки цілісні за змістом і формою витвори. Цілісні, гармонічні, вражаючі твори ми визначаємо Образними. Нас вражають Образи, Образні твори мистецтва, Образні люди, Образна Поведінка. Можливо, створювати Образи чи бути Образним, сприймати Образи – це рідкісна, надзвичайна майстерність, але — чи дійсно недосяжна?

Образність можна назвати синонімом виразності. Виразність, яка в своїй довершеності набуває цілісності і стає здатна справляти враження, набуває всі якості Образності. В наших дослідженнях ступенів виразності ми зіткнулись з дуже цікавим фактами стосовно Образності навколишнього світу.

Самовираження

Самовираження через Форму властиве всій «неживій природі». Довершеність форм Гір, Хмар, Морів і Океанів, Хвиль, Річок, Озер, Зоряне небо, Гроза, Блискавка, Вітер, Сніжинка… можна перелічувати безкінечно. Все це вражає довершеністю свого проявлення – Формою… Образність виявляється в Формі цих явищ і об’єктів.

Самовираження Індивідуальністю властиве Живій Природі. Кожне Дерево, Квітка, Тварина, Пташка, Комаха – кожна жива істота має свій характер, свою індивідуальність. Немає двох подібних, всі вони такі не схожі один на одного навіть в одному виді… Це вражає! Образність проявляється в індивідуальності живих істот, в проявленій довкола нас Живій Природі.

І тільки Людина, має унікальну властивість само-проявлення Особистістю, будучі створена «за Образом і Подобою» Творця, значить, що Людина – Творець по своїй природі! Її само-проявлення, довершеність її виразності, її творіння тільки тоді можуть називатись творіннями, коли вони Образні, створені і проявлені в Образному форматі.

Опанування Образним форматом творчості відкриває нові якості і можливості створювати красу світу/в світі, бачити і спостерігати Образність всюди. Пре-Ображати своєю творчістю навколишній світ, стверджувати і проявляти свою унікальну природу, в будь-якій сфері її(людини) діяльності. Бути «за Образом і Подобою» значить, як і Творець, творити Образно!

Отже, ми стверджуємо, що Образність – це формат і мова творчості.

Школа Образності пропонує своїм студентам дослідження предмету «Теорія і практика Образності», сприяє розвитку майстерності у побудові і перетворенні Поведінкових Образів у акторському, перформативному і поведінковому мистецтві.

Школа Образності пропонує три навчальні академічні курси Образності для мистецтва і для Життя: «Версійний Театр»; «Образність Перформерів» і «Образна Поведінка».

Унікальні навчальні програми і методика Школи Образності розроблені Олександром Токарчуком.

© Цитування можливе або з письмового дозволу автора, або з обов'язковим посиланням на джерело
 Previous222  All works Next