Loading...

Феномен Образності

Опубліковано: 20 Вересня 2022 автор Oleksandr TokarchukIn Філософія Образностіпозначено світоглядбез коментарів

Феномен Образності

Образність, це таке поєднання зовнішньої форми з властивим їй змістом, яке у своїй цілісності здатне справляти Враження.

Образність відрізняється від прикрашання чи штучного перебільшення за для посилення впливу глибиною довершеності. Довершений мистецький витвір є збалансованим і цілісним, не вимагаючим допрацювання чи корекції. Не тільки мистецький витвір може бути Обраазним, але і будь який плід твочих зусиль. Енергія Творця, його дух завжди зчитується з його справжнього творіння, справляючи враження.

Досліджуючи феномен Образності в мистецтві і в житті, я пересвідчився, що Образність є невід’ємною частиною нашого буття. Вона присутня в формах і явищах природи, індивідуальних проявах представників тваринного і рослинного світу. У царині людей — це найдивовижніші мистецькі витвори у будь-якій сфері життєдіяльності людини.

Нас вражають Образи природи, Образне мистецтво, Образні люди, Образна Поведінка. Поняття: Образне сприйняття, Образне мислення, відображення, зображення, преображення мають один спільний корінь — Образ. Досліджуючи і вивчаючи феномен Образності я вивів Образність в окремий особливий предмет.

Заняття з групами студентів різних театральних студій відкривали можливість практичних досліджень Образності як в акторському мистецтві, так і в соціальній поведінці людей.
Так Образна Поведінка, чи просто — Образність стала головним фаховим предметом нашої акторської Школи Образності.

Образність є фаховим предметом у навчанні професійних акторів, і, одночасно, Образність є предметом вивчення не театральних, не орієнтованих на мистецтво, студентів. Образність для життя — це ще одна мова для спілкування людини з собою, навколишнім світом та іншими людьми. Коли людина володіє Образністю, її соціальна поведінка сягає рівня особливої якості. Навчальні програми Школи Образності дають можливість людині піднести свою поведінку до рівня мистецтва, а володіння предметом «Образність», відіграє в цьому найважливішу роль.

Говорячи про царину акторського мистецтва, на мою думку, головною фаховою відмінністю професійного актора, як і будь-якого справжнього митця, є компетентність у відчутті і розумінні Образності. В акторському мистецтві, де актор сам є інструментом своєї творчості, і гравцем на цьому інструменті, а поведінка актора є твором/продуктом акторського мистецтва, Образність виявляє себе як особлива, вражаюча якість акторської гри. Гри найвищого, довершеного ґатунку.

© Цитування можливе або з письмового дозволу автора, або з обов'язковим посиланням на джерело
 Previous222  All works Next