Преображення Поведінки
Поняття «Преображення»
Поняття і навик Преображення Поведінки можуть розшифровуватись і як перетворення одного Поведінкового Образу в інший, і як доведення формальної чи рефлекторної поведінки до рівня Образної.
Студенти вчаться пре-ображати свою поведінку починаючи з будь якого її стану. Для цього Поведінка може бути розділена на зовнішню і внутрішню, в розумінні — тілесної і душевної. Погляд на поведінку в навчальному процесі модифікується так, що студент бачить одночасно як локальну поведінку окремих частин тіла та внутрішні вольові зусилля щодо утримування драматургічного матеріалу так і системну, загальну свою поведінку в цілому. Розподілення особистості на три внутрішні іпостасі: «Актор», «Драматург», «Режисер» дозволяє конструктивно розвивати кожну з іпостасей і їх взаємодії.
Говорячи про Перетворення одного Поведінкового Образу(ПО) в інший, слід зауважити, що ПО — це «живий організм», який має певні діапазони утримання без порушення якості. Критична зміна діапазону утримання приводить до зміни Образу Поведінки, і як результат — до зміни враження від Поведінкового Образу. Сам процес трансформації теж здатен вражати, бути виразним і значним. Преображення займають важливе місце в розумінні Образності поведінки.
Перетворення-Преображення — це велика складна частина наших навчальних програм, яка включає різноманітні трансформації Поведінкових Образів. Перетворення Індивідуального Поведінкового Образу ми називаємо «Поведінковий Монолог». Відповідно перетворення парного Поведінкового Образу ми називаємо «Поведінковий Діалог». Перетворення композицій — трансформація групових злагоджених поведінкових структур.
Приведення поведінки до Образу також можна віднести до Преображення: Шлях від поведінки керованої рефлексами, несвідомими впливами, до усвідомленої побудови Поведінкового Образу — це теж Преображення.
© Цитування можливе або з письмового дозволу автора, або з обов'язковим посиланням на джерело